Kamyon Yükleme Körüğü

  • gallery-item
  • gallery-item
  • gallery-item
  • gallery-item
  • gallery-item
  • gallery-item
  • gallery-item

Kamyon Yükleme (Dolum) Körüğü, toz akışkanların depolandığı silolardan açık kasa kamyonlara malzeme doldurmak için kullanılan ürünlerdir. Dolumu yapılacak kamyon silonun altına yanaştığında körük aşağıya doğru açılarak kamyon kasasının tabanına kadar iner. Yükleme körüğünün el kumanda setinden akışı başlatacak vananın açılması sağlanır ve dolum işlemi başlar. Yükleme körüğü, dolum sürecinde dökülen malzemeye kılavuzluk eder ve kamyon dolana kadar yükleme körüğünün en alt kısmında seviye sensörü, körüğün yavaş yavaş yukarıya doğru toplanmasını sağlar. Dolum yapılan malzeme kamyon kasaının üst limitlerine yaklaştığında operatör el kumanda setinden malzeme akışını kesebilir.

Yükleme körükleri iç içe iki körük (çift cidarlı) şeklinde imal edilmektedirler. Böylece kamyona  malzeme doldukça ortaya çıkan hava+toz karışımı tahliye olarak filtreleme sistemine doğru çıkış imkanı bulur. Kamyon yükleme körüğünün, dolan malzemenin üzerine doğru açılan alt eteği, dolum sırasında oluşan tozun dışarıya yayılmasını engelleyerek filtrasyon sistemine doğru ilerlemesini  sağlar.

Merkezi toz toplama sistemi olmayan tesislerde sadece yükleme körüğünden çıkan tozun emilebilmesi için lokal filtreler de imal edilebilmektedir. Bu filtrelerdeki jet pulse temizleme sistemi sayesinde çekilen toz filtre kartuşlarından ayrılmakta ve geri kazanımı sağlanmaktadır. Bu sayede malzemenin tozuma yaparak israfı ve çevreye yayılarak kirletmesi engellenmiş olur.

Yükleme körüğünün malzeme ile temas halinde olan iç kovaları yüklenecek malzemenin fiziksel ve kimyasal özelliğine göre karbon çeliğinden, hardox malzemeden veya paslanmaz çelik malzemeden (gıda uyumlu) imal edilebeilmektedir.

Yüklenecek malzemenin Yüksek sıcaklıklarda olması durumunda (sıcak kül gibi) körük kumaşı olarak yüksek sıcaklığa dayanıklı özel tekstil ürünleri kullanılmakta ve başarılı bir şekilde yükleme yapılabilmektedir.

Detaylar için lütfen iletişime geçiniz.

Online alışveriş sitemizi de buradan ziyaret edebilirsiniz.

Back to top of page