Seviye Sensörü

  • gallery-item
  • gallery-item
  • gallery-item

Motorlu silo seviye sensörü, içerisinde toz veya granül malzeme depolanan her silo veya bunkerde kullanılabilir. Satışını yaptığımız motorlu silo seviye sensörleri TOREX spa (WAM) markadır. Bu seviye şalterleri (silo seviye anahtar) hem dolu hemde boş sinyali vermektedir. Yani silonun alt kısmında veya üst kısmında kullanılabilirler. Uç kısmında yer alan pedal (bayrak) sürekli dönmektedir. Bu yüzden motorlu silo seviye sensörü ismiyle bilinirler. Sürekli dönen bayrak kısmı ne zaman dönme hareketi yapamaz ise sinyal gönderir. Gönderdiği sinyal kuru kontaktır. Bu sinyal otomasyon panolarında da işlenerek prosesin pek çok noktasında kullanılması mümkündür.

motorlu silo seviye sensörü nün 220 VAC enerji beslemeli veya 24 VDC enerji beslemeli olan seçenekleri vardır. 220 VAC besleme ile çalışan ürün TOREX spa ILTC0 Modeldir. 24 VDC besleme ile çalışan ürün TOREX spa ILTD0 Modeldir. Bu iki ürünün haricinde parlama ve patlama riski olan ortamlarda kullanılan ex-proof seviye sensörü de vardır. bu model de TOREX (wam) ILTDOX Modeldir. Bu ürün 24 VDC beslemelidir. ATEX II D “dustex” ZONE 20-21 niteliğindeki alanlar için tasarlanmıştır.

Motorlu silo seviye sensörünün toz veya granül malzeme ile temas eden bayrak kısmı AISI304 kalite paslanmaz çeliktir. Dönme etkisi (dönüş hassasiyeti) ayarlanabilir. Böylece hafifi malzemelerde daha verimli kullanılabilir. Bayrak kısmının bağlı olduğu milin uzunluğu standart ürünlerde 7 cm dir. Bazı özel uygulamalarda bu mili uzatmak mümkündür. Böylece motorlu seviye sensörü silonun yan yüzeyine veya üst yüzeyine bağlanarak kullanılabilir.

Motorlu silo seviye sensörünün G2 1/2″ ölçüsünde bağlantı dişi vardır. ürün ile beraber paketinden bağlantı manşonu da çıkmaktadır.

Bu ürünleri kredi kartı ile veya kapıda ödeme seçeneği ile satın almak için aşağıdaki linke tıklayarak e-satış sitemize ulaşabilirsiniz.

https://www.noronpazar.com/seviye-sensoru

https://www.noronpazar.com/seviye-sensoru-24

Detaylar için lütfen iletişime geçiniz.

Online alışveriş sitemizi de buradan ziyaret edebilirsiniz.

Back to top of page