Silo (Bunker, Hopper)

  • gallery-item
  • gallery-item
  • gallery-item

Silo bunker hopper silosu kalsit kireç çimento alçı

Endüstriyel tesislerde toz akışkanların depolandığı en önemli ekipmanlardan biri silolardır. Düz tabanlı, konik tabanlı gibi farklı türleri vardır. İşletmemiz konik tabanlı silo imalatı yapmaktadır. Çoğunlukla hazır beton santrallerinde kullanılan çimento siloları, diğer endüstriyel tesislerde kullanılan kireç siloları, kalsit siloları gibi silolar bu tarz ürünlerdir. Silo, bunker, tank, hopper gibi isimlerle de anılabilmektedir.

Silolar kullanıcının ihtiyacına göre farklı hacimlerde ve farklı malzemelerden (karbon çeliği, paslanmaz çelik gibi) imal edilebilmektedirler. Gıda uyumlu olması istenilen silolar (şeker silosu, nişasta silosu, un silosu) paslanmaz çelikten imal edilmelidir.

Silo dolum borusu, silonun üst kısmına tırmanabilmek için gemici merdiveni, üst yüzey kenar korkulukları, silo filtresi için bağlantı flanşı, silo emniyet ventili için bağlantı flanşı, silo basınç sensörü, silo seviye sensörü (seviye şalteri) bağlantı manşonu silo üzerinde standart olarak sunulmaktadır.

Akma direnci gösteren malzemeler (nişasta, kalsit, toz kireç gibi) için silonun konik kısmına bağlanan bin activator (silo boşaltıcı) flanşı da siloya kaynaklı olarak imal edilmektedir.

İmalatını yaptığımız silolar:

Çimento silosu (çimento tankı)

Alçı silosu,

Toz kireç silosu

Kalsit silosu,

Kömür tozu silosu,

Nişasta silosu,

Un silosu

Detaylar için lütfen iletişime geçiniz.

Online alışveriş sitemizi de buradan ziyaret edebilirsiniz.

Back to top of page