Sürgülü Klape

  • gallery-item
  • gallery-item
  • gallery-item

Sürgülü Klepe (Şiber Vana)

Sürgülü klepe (bıçaklı vana, şiber vana) endüstriyel uygulamalarda malzeme akışını kesmek veya başlatmak için kullanılan ürünlerdir. Genellikle siloların altında, bunker çıkışlarında, helezonların öncesinde yer almaktadır. İç kısmında yere paralel şekilde hareket eden bir sürgü akışı kesmekte veya açmaktadır. Sızdırmazlığı sağlamak  için sürgü ile temas eden yüzeyler contalı olarak imal edilmektedir. Sızdırmazlığın daha hassas olduğu malzemelerde sürgünün dış kısmı da SINT malzeme ile kaplanarak daha hassas bir sızdırmazlık elde edilmektedir. Boşaltma alanı daire şeklinde veya kare şekilde olabilmektedir. Bu özelliklerine göre dairesl sürgülü klepe veya kare sürgülü klepe olarak ayrılırlar. Gıda malzemeleri ile temas eden sürgülü klepeler AISI paslanmaz çelikten üretilmektedir.

Açma kapama işlemi, pnömatik (havalı) piston ile veya manuel kol yardımıyla yapılabilmektedir.

Sürgülü Klape Basınç Dayanımı

Sürgülü klepe (bıçaklı vana) yüseksek basıncı tutmak üzere tasarlanmış ürünler değillerdir. Bu nedenle pnömatik taşıma hatlarında kesici olarak kullanılması uygun değildir. Toz akışkanlar için kullanıması daha doğrudur.

Eğer sisteminizde kullanacağınız ürün sürgülü klepe değil kelebek tip klepe ise aşağıdaki bağlantıdan bu ürünü inceleyebilirsiniz.

https://www.noronmuhendislik.com/%C3%9Cr%C3%BCnlerimiz/kelebek-klape-vana/

Klebek klepelerden ihtiyacınız olan ürünü kredi kartı ile veya kapıda ödeme seçeneği ile tedarik etmek isterseniz aşağıdaki bağlantıdan ürüne ulaşabilirsiniz.

https://www.noronpazar.com/kelebek-klape-kelebek-vana-wam

Sürgülü Klape (Şiber Vana, Bıçaklı Klepe) Kullanabileceği Ürünler

Sürgülü klepeler, aşağıdaki hammaddelerde kullanılabilmektedir:

Çimento, un, alçı, kireç, kalsit, kepek, PVC granüller, buğday, arpa, mısır, mısır unu, ay çekirdeği, kömür tozu, kum, bentonit, tuz, toz şeker, kakao, nişata, kül,talaş

Detaylar için lütfen iletişime geçiniz.

Online alışveriş sitemizi de buradan ziyaret edebilirsiniz.

Back to top of page