Yığın Oluşturma Körüğü

  • gallery-item
  • gallery-item
  • gallery-item
  • gallery-item

Yığın Oluşturma (Dolum) Körükleri, kırma eleme tesisleri gibi üretim alanlarında ortaya çıkan mamul veya ara mamullerin (kum, çakıl) belli bir yükseklikten aşağıya doğru dökülürken dağılmadan, tozuma yapmadan, nizami bir şekilde dökülerek bir yığın oluşturmasını sağlayan ürünlerdir. Kum,  çakıl gibi malzemeler bantlardan dökülürken bantların altına yerleştirilen yığın oluşturma körükleri tarafından kılavuzlanarak düzgün bir şekilde akarlar. Yığın oluşturma körüğünün en alt kısmında yer alan seviye sensörü sayesinde yığın yukarıya doğru yükseldikçe körük de otomatik olarak yukarı doğru toplanmakatadır. Yükleme körüğünün el kumanda setinde körük aşağıya ve yukarıya doğru hareket ettirilebilmektedir.

Yığın oluşturma körüğü iç içe iki körük (çift cidarlı) şeklinde imal edilmektedir. Böylece yığına  malzeme döküldükçe ortaya çıkan hava+toz karışımı tahliye olarak filtreleme sistemine doğru çıkış imkanı bulur. Yığın oluşturma körüğünün, akan malzemenin üzerine doğru açılan alt eteği, dolum sırasında oluşan tozun dışarıya yayılmasını engelleyerek filtrasyon sistemine doğru ilerlemesini  sağlar.

Merkezi toz toplama sistemi olmayan tesislerde sadece Yığın oluşturma körüğü çıkan tozun emilebilmesi için lokal filtreler de imal edilebilmektedir. Bu filtrelerdeki jet pulse temizleme sistemi sayesinde çekilen toz filtre kartuşlarından ayrılmakta ve geri kazanımı sağlanmaktadır. Bu sayede malzemenin tozuma yaparak israfı ve çevreye yayılarak kirletmesi engellenmiş olur.

Detaylar için lütfen iletişime geçiniz.

Online alışveriş sitemizi de buradan ziyaret edebilirsiniz.

Back to top of page