Big Bag Boşaltma Üniteleri

  • gallery-item
  • gallery-item
  • gallery-item
  • gallery-item
  • gallery-item
  • gallery-item
  • gallery-item
  • gallery-item
  • gallery-item
  • gallery-item

Big bag boşaltma üniteleri, hammadde tedariğini (un, çimento, kalsit, alçı, mısır vb.) big-bag ile yapan pek çok tesiste kullanılan ekipmanlardır. Bigbag (bulk-bag,haral, seklem, çuval gibi isimlerle de anılan yaklaşık bir ton civarında malzeme alan ambalajdır) Bigbag çuvallar asma sapanlarından kaldırılarak bir boşaltma haznesine yaklaştırılır. Bigbag in boşaltma boğazı (baca) açılarak boşaltma sağlanmaktadır. Kullanıcıların tercihine göre kendinden monoray vinçli bigbag boşaltma ünitesi imal edebildiğimiz gibi sadece çuvalı asarak boşalmasını sağlayan daha basit bigbag boşaltma ünitesi de imal edebilmekteyiz.

Bigbag boşaltma ünitesi boğaz kısmı çift cidarlıdır. Böylece boşalma sırasında meydana gelecek tozuma filtrasyon hattına bağlanır ve tozsuz yükleme sağlanır. Ürünün kullanılacağı ortamda toz emişini sağlayacak bir merkezi filtre yok ise lokal filtrasyon çözümleri sağlanmalıdır. Bu şekilde bir filtre ihtiyacı için aşağıdaki bağlantıdan toz emiş sistemlerimizi inceleyebilirsiniz.

https://www.noronmuhendislik.com/%C3%9Cr%C3%BCnlerimiz/filtreleme/

Bigbag boşaltma ünitesi, boşaltlacak malzemenin özelliğine göre paslanmaz çelik (gıda uyumlu) imal edilebilir. Yada aşındırıcılığı yüksek malzemelerde hardox malzemeden de imal edilebilir.

Big bag den boşalan hammaddenin belli bir miktar alınıp akışın durdurulması gereken uygulamalarda tartımlı boşaltma yapan üniteler de imalatlarımız arasındadır. Bu durum ister tartımlı (otomasyonlu) boşaltma olarak yapılsın ister helezon konveyör ie takip edilsin her iki durumda da bigbag de bulunan malzemenin bir kısmı yeniden boğaz bağlanarak prosese dahil edilmeden geri alınmaktadır.

Bigbag boşaltma üniteleri çıkışında genellikle yıldız besleyici veya helezon konveyör kullanılmaktadır. Böylece bigbag den dökülen malzeme kontrollü bir şekilde boşaltılabilmektedir.

Bazı bigbag çuvalları boşaltma bacası olmadığı için alt kısmı düz şekildedir. Bu durumda bigbag den hammaddeyi alabilmek için çuvalı keserek açmak gerekir. Bu ürünlere bigbag patlatma sisteleri denilmetedir. Bu amaçla kullanılan bigbag patlatma aparatına aşağıdaki bağlantıda ulaşarak tedarik edebilirsiniz.

https://www.noronpazar.com/big-bag-patlatma-aparati-fledbag-original

Detaylar için lütfen iletişime geçiniz.

Online alışveriş sitemizi de buradan ziyaret edebilirsiniz.

Back to top of page